Pasożyty w organizmie - Paramedicum-24

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pasożyty w organizmie

warto wiedzieć

Jakie są oznaki, że nasze ciało mogą zamieszkiwać pasożyty?

-
Chroniczne zmęczenie, senność
- Depresja
- Zapominanie
- Torbiele i włókniaki
- Problemy menstruacyjne
- Artretyzm
- Ból bez widocznej przyczyny
- Ból w sercu
- Zgrzytanie zębami podczas snu, ślinotok podczas snu
- Zespół jelita drażliwego, hemoroidy
- Zaparcie
- Nadkwaśność żołądka
- Wzdęcia, odbijanie, bóle brzucha
- Świąd odbytu, szczególnie w nocy
- Zakażenie dróg moczowych
- Przewlekłe problemy zatok, ropiejące migdałki
- Problemy skórne, suchość skóry, łuszczenie się skóry, reakcje alergiczne
- Zakażenia grzybicze i grzybica
- Przewlekłe Candida albicans
- Problemy z nadwagą i niedowagą
- Przewlekłe infekcje wirusowe
- Problemy z prostatą i zaburzenia seksualne
- Retencja wody (zwykle nicienie, tasiemce)
- Poczucie ruchu pod skórą
- Problemy z wątrobą i pęcherzykiem żółciowym
- Niski poziom hemoglobiny we krwi
- Problemy ze zmniejszaniem poziomu białka
- Łatwa drażliwość, wahania nastroju, nadmierne pocenie się
- Częste wymioty i nudności
- Trudności w zasypianiu

Pasożytnictwo istnieje na świecie od bardzo dawna. W zasadzie wraz z pojawieniem się pierwszych organizmów, pojawiły się organizmy na nich żerujące. Jednak pasożytnictwo jest ważnym elementem każdego ekosystemu, gdyż pasożyty często kontrolują populację drapieżników. Samego człowieka może zaatakować ponad 300 gatunków pasożytów, a Test Obciążeń Organizmu jest w stanie je wykryć!

Pasożyty stanowią naturalną część każdego ekosystemu. Podobnie jak wszelkie inne organizmy żyją one na dokładnie takich samych zasadach. Pasożytnictwo w najprostszym znaczeniu jest zależnością między dwoma gatunkami organizmów polegające na działaniu jednego organizmu na szkodę drugiego, przy czym pierwszy z nich czerpie dodatkowo korzyści z takiego układu.


Pasożytnictwo definicja:

Pasożytnictwo ma wiele definicji jedne długie i bardzo szczegółowe, inne natomiast zdawkowe i ogólnikowe. Warto wspomnieć o pierwszej definicji jaką w XIX wieku stworzył niemiecki zoolog Rudolf Leuckart. Definicja ta przyczyniła się do rozwoju parazytologii jako oddzielnej gałęzi nauki, stworzona w 1852 roku brzmiała w ten sposób: “jeśli zwierzę jest zbyt małe i nieodpowiednio uzbrojone, aby zabić inne zwierzę przeznaczone mu na pokarm, musi zadowolić się splądrowaniem go i życiem kosztem jego krwi, soków lub części”. Dzisiaj, po niesamowitym rozwoju nauki, definicja Leuckarta wciąż jest aktualną definicją.

W wielkim uproszczeniu, pasożytnictwo to symbioza dwóch organizmów, w których jeden z nich niekorzystnie wpływa na drugi. Pasożyt dodatkowo czerpie korzyści życiowe i działa na szkodę swojego gospodarza nazywanego żywicielem.


Pasożytnictwo – formy
:

Obecnie wyróżniamy kilka rodzajów związków symbiotycznych. Podzielone są one w oparciu o stopień uzależnienia się od siebie partnerów symbiotycznych, aż do sytuacji, w której żaden z tych organizmów nie jest w stanie funkcjonować bez tego drugiego. Takimi związkami są mutualizm i pasożytnictwo. Ten pierwszy polega na wspólnym życiu dwóch organizmów gdzie oba czerpią korzyści. W pasożytnictwie korzyści są jednostronne. Rozróżniamy dwa rodzaje pasożytnictwa, oba potrafi wykryć Test Obciążeń Organizmu.

Pasożytnictwo wewnętrzne
Mianem pasożytnictwa wewnętrznego nazywamy pasożyty, które zasiedlają nasze ciało w jego wnętrzu. Są to wszelkie parazyty które zadamawiają się w światłach i ściankach narządów wewnętrznych. Pasożyt taki nie ma bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym.

Pasożytnictwo zewnętrzne
Polega na żerowaniu pasożyta na ciele żywiciela jak i w jego jamie gębowej, jamach skrzelowych etc.

Pasożyty
to inaczej mówiąc obciążenia, jakie zagnieżdżają się w naszym organizmie. To one w głównej mierze powodują nasze dolegliwości i choroby. Pozbawiają nas energii życiowej, pożerając składniki odżywcze komórek.

Nasz T
est Obciążeń Organizmu wykrywa wszelkie obecne obciążenia w Twoim ciele. Obciążeniami mogą być: pasożyty, grzyby wywołujące grzybicę, toksyny, których nadmiar może spowodować reakcje alergiczne, braki witamin przez co będziemy czuś się zmęczeni czy też reakcje autoimmunologiczne – organizm, który niszczy sam siebie. Wszystkie te przyczyny dolegliwości wykryje jeden Test Obciążeń Organizmu.

Nie zwlekaj, umów sie jeszcze dziś na wizytę, usuń przyczyny Twoich dolegliwości i chorób.


Nasz
a misja to: ”Witalność i Zdrowie naszych pacjentów”. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego